חברת אומגה

אומגה היא בין חברות השענות השוצריות הותיקות שעדיין פועלת ונחשבת בין הפופולריות ביותר היום. אומגה נוסדה בשנת 1848 ע״י לואי ברנד והחלה מיצור שעוני כיס. בתחילת המאה ה-20, בעקבות הביקוש ההולך וגדל לשעוני יד בקרב גברים, אומגה החלה לייצר שעוני יד. החברה פורצת דרך בתחום השענות וכיום היא מהיצרניות הבולטות של מנגנונים מורכבים אשר פותחו ע״י אומגה באופן בלעדי. בנוסף, החברה מחזיקה בפטנטים המעניקים לשעונים שלה אמינות ודיוק בסטנדרט אחד מעל חברות שעונים מתחרות. הקו-אקסיאל של אומגה הוא מבין הפיתוחים הבולטים שלה ומאפשר לשעון דיוק רב יותר ופחות שחיקה למנגנון. אומגה ידועה כנותנת חסות למגוון תחרויות ספורט ברחבי העולם ונותנת החסות של התחרות היוקרתית בתבל – האולימפיאדה. שיתוף פעולה שנמשך משנת 1932. באולימפיאדה אומגה היא המודדת זמן הרשמית של כלל התחרויות ובכל 4 שנים מציגה את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לרשום את הזמנים באופן המדויק ביותר שניתן. לצד זה אומגה מציגה קולקצית שעונים במהדורה מיוחדת המוקדשת לאולימפיאדה. נציין לזכותה של אומגה כי היא נותנת החסות של סרטי ג׳יימס בונד. המרגל המפורסם בעולם עונד שעון אומגה כבר יותר מעשרים שנה, החל מ-1994 בסרט גולדן איי, אשר הופיע בו שעון אומגה לראשונה. בדומה לאולימפיאדה, גם עבור סרטי ג׳יימס בונד אומגה מקפידה לייצר מהדורות מיוחדות ומוגבלות אשר מאפשרות לרוכש של השעונים הנדירים האלו להרגיש כמעט כמו סוכן חשאי. שיתוף פעולה ותיק נוסף של אומגה, הוא עם סוכנות החלל נאס״א. האסטרונאוטים של נאס״א בחנו מספר שעוני כרונוגרף במעבדות שלהם ובחרו בדגם ספידמאסטר פרופשנל, Speedmaster Professional אשר זכה לכינוי Man on the moon. זאת מפני שהוא השעון היחידי שזכה לנחות על הירח.

 

סדרות החברה:

סימאסטר –  Seamaster

שעונים מהסדרה הזו מיועדים בעיקר למראה ספורט אלגנט ובעלי עמידות גבוהה מפני מים. ניתן למצוא את הדגמים בסדרה במתכות – פלדה, טיטניום וזהב ובשילוב עם רצועות מתכת, עור או גומי. הדגמים המובילים הם Seamaster 300, Planet Ocean ו-Aqua Terra.

ספידמאסטר – Speedmaster

סדרת השעונים הזו מיועדת לאלו אשר אוהבים את פונקציית הכרונוגרף. הסדרה מחברת את העולם המוטורי והחלל לשענות. תחת סדרה זו ניתן למצוא את הדגם שהפך לאייקון Speedmaster Professional Man on the moon. כיום, בנוסף למתכות פלדה וזהב, הסדרה מייצרת גם שעונים בדגמים קרמיים ייחודיים ויוקרתיים.

קונסטליישן – Constellation

סדרת דגמים אלגנטית ומעודנת שתחתיה הדגמים Globemaster ו-Constellation.

דה וויל –  De Ville

הסדרה המפוארת שהדגמים המיוצרים תחתיה קלאסיים ומרשימים. שעונים שמתאימים בעיקר ללבוש רשמי כמו חליפה או טוקסידו.